HAKKIMDA

2006 yılında İstanbul Üniverstesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı yıl İstanbul Üniverstesi Enformatik Bölümü’nde Yüksek Lisansa başladım. Matematik Öğretmenliğinden Bilgisayar dünyasına geçmem bu şekilde başlamış oldu.

Matematikten tamamen koptum mu? Tabiki hayır… Artık bilgisayar destekli matematik çalışmaları başladı. Matematik eğitimini zaten biliyordum. Eğer ben buna bilgisayar bilgisini de katarsam daha anlamlı olacağını düşündüm ve işe koyuldum. Önce Adobe’nin e-Learning araçlarını kullanmaya başladım. Authorware, Captivate, Presenter vs.

Yüksek Lisans eğitimi sırasında 1 yıl bilimsel hazırlık okudum ve İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden dersler aldım. Bu da benim yazılım dünyası ile tanışmamı sağladı. Önce C, daha sonra C++ öğrendim. Daha sonra OpenSource dünyası ile tanıştıktan sonra PHP kitabı aldım ve kendi kendime PHP öğrendim. Önce ufak çaplı projeler yaparken kendime güvenim geldi ve daha sonra büyük projeler yapmaya başladım. Önce İstanbul Üniversitesi Akran Eğitimi Projesi’nin web tabanlı içerik yönetim sitesini yaptım ve daha sonra Yüksek Lisans tezim olan “e-Öğrenme Sistemlerine Entegre Edilebilir Online Sınav” modülü geliştirdim.

Yüksek Lisans tez aşaması sırasında Avustralya Melbourne Üniversitesi tarafından misafir araşrımacı olarak davet edilidim ve 6 aylığına Melbourne’ye gittim. Oradaki danışmanım Prof. Dr. John Murnane ile yaptığım çalışmalar sonucunda akademik kariyerimde ne çalışmam gerektiğinin kararını vermiş oldum. Melbourne’den döndükten sonra artık bütün akademik kariyerimi Online Ölçme Değerlendirme üzerine yapacağım konusunda kararlıydım.

Şu anda İnstanbul Üniversitesi Enformatik Bölümü’nde Doktora yapmaktayım. Tabiki yine doktora çalışma konum Online Ölçme Değerlendirme olacaktı. Doktora tez konusu; Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Kriterlerine Uygun Web Tabanlı Uzman Sınav Sisteminin Geliştirilmesi dir.

2006’dan bu yana  İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü‘nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaktayım.

Eğitimde Bilişim Teknolojileri II, İnternet Tabanlı Proglamlama, İşletim Sistemleri ve Uygulamaları, Bilgisayar ve İnternette Güvenlik , Web Tasarımı derslerini vermekteyim.

Bunların yanı sıra İstanbul Üniversitesi Kariyer Geliştirme Merkezi, İstanbul Üniversitesi Rehberlik Birimi, İstanbul Üniversitesi Dil Merkezi ve İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi‘nde  rektörlük tarafından ek görevlendirme ile çalışmaktayım. Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde ArGe ve Proje Geliştirme ekibinde yer almaktayım.

Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde Yönetim Kurulu ve Danışma Kurulu üyesiyim.

Çalışma alanlarım: Online Ölçme ve Değerlendirme, e-Learning, Uzaktan Eğitim, Second Life, 3 Boyutlu Sanal Öğrenme Ortamı, İçerik Geliştime, Bilgisayar Destekli Matematik Eğitmi, Web ve Grafik Tasarımı, Yazılım

Detaylı Özgeçmiş için tıklayınız.