Üniversite İçin Yapılan Projeler

İstanbul Üniversitesi adına Rektörlük ve Fakültem tarafından görevlendirmem sonucu yaptığım projeler aşağıdaki gibidir.

 • İstanbul Üniversitesi Dil Merkezi Yabancı Dil Sınavı Değerlendirme Sistemi Projesi (2012)

Dil Merkezinin yapmış olduğu yabancı dil sınavlarını Avrupa Dil Portfolyosu (CEF) ‘na göre değerlendiren ve kişisel raporlar üreten bir sistemdir. Optik okuyucudan verileri alıp istenilen değerlendirme kriterine göre sonuçlar vermektedir.

 • İstanbul Üniversitesi Dil Merkezi Online Alıştırma  Projesi (2013)

Dil Merkezi’nin hazırlamış olduğu Yabancılar İçin Türkçe kitabının alıştırmalarını öğrenciler artık online yapabilecekler, dersin öğretmenleri kim hangi alıştırmayı yapmış, ne kadar başarı sağlamış Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden görebileceklerdir.

 • İstanbul Üniversitesi Dil Merkezi Öğrenci Bilgi Sistemi Projesi (2012-2013)

Dil Merkezi Öğrencilerinin kayıtları artık online hale gelmiştir. Öğrenciler için düzenlenen belgeler sistem üzerinden verilmekte, kayıtları tutulmakta ve raporlanmaktadır. Konsolosluk ve Emniyet Müdürlüklerine verilen Öğrenci Belgeleri istenildiği zaman Dil Merkezi tarafından verilip verilmediği otomasyon üzerinden kontrol edilebilmektedir. Detaylar için lütfen tıklayınız.

 • İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim ve Uygulama Merkezi Ortak Dersler Projesi (2011)

Ortak dersler uzaktan eğitim ile verilmeye başlanacaktır. Öğrenci Otomasyon Sistemi ile Moodle-IST arasında entegre edilmiştir. Öğrenci ders seçimini yaptıktan sonra otomatik olarak sisteme kaydı gerçekleşmektedir. Detaylar için lütfen tıklayınız.

 • İstanbul Üniversitesi Dil Merkezi Web Sayfası Tasarımı ve İçerik Yönetim Sistemi (2011)

Dinamik güncellenebilen, belirlil yetkilere göre kişilerin içerikleri güncelleyebileceği bir sistem yapılmıştır. Sayfaya ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 • İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Spor Web Sistesi Tasarım ve Kodlama (Devam Ediyor)

Proje bittiği zaman daha detaylı bilgi verilecektir.

 • İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Mezunlar Web Sitesi Tasarım ve Kodlama (Devam Ediyor)

Proje bittiği zaman daha detaylı bilgi verilecektir.

 • İstanbul Üniversitesi Kariyer Geliştirme Merkezi Web Sitesi Tasarım ve Kodlama (2010)

İstanbul Üniversitesi Kariyer Geliştirme Merkezi’ne Bilgi İşlem Biriminde Rektörlük tarafından görevlendirildikten sonra web sitesi için yönetim paneli ( içerik yönetim sistemi ) yapılmıştır. Siteye ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 • İstanbul Üniversitesi Kariyer Geliştirme Merkezi Kendini Değerlendirme Envanteri (2010)

İstanbul KAGEM adına Prof.Dr. Yıldız Kuzgun’un geliştirmiş olduğu Kendini Değerlendirme Envanteri online hale getirilmiştir. Sisteme ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 • İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Teknik Destek Yönetim Sistemi (2010)

Fakülte öğretim elemanlarının Bilgisayar Hastahanesine de gitmeden kendi içindeki sorunlarını çözebilmeleri amacıyla düşünülmüş bir projedir. Teknik destek isteyen öğretim elemanı gerekli formu doldurmakta ve talep otomatik olarak Teknik destek veren öğrenci asistanımızın ekranına düşmektedir. Teknik destek veren öğrenci asistanımız işini yaptıktan sonra gerekli raporu talebe yazmaktadır. Ay sonunda gerekli raporları alabilmemiz için önem arzetmektedir.

 • İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Dosya Aktarım Sistemi (2010)

Fakültenin ders programı ve hangi dersleri hangi hocaların vereceği bilgisi için gerekli dosyaları taşımak amacıyla yapılmış bir sistemdir. Güvenlik açısından daha fazla bilgi verilememektedir.

 • İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi BDS Sistemi (2009)

Fakültenin BDS dosyalarını taşımak amacıyla yapılmış bir sistemdir. Güvenlik açısından daha fazla bilgi verilememektedir.

 • İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Pesonel Yönetim Sistemi (2007)

Fakültenin her öğretim elemanı kendi CV sini kendisi yönetebilmektedir. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra YÖK’ün istemiş olduğu formatta otomatik olarak bir CV oluşmaktadır.

 • İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Web Sitesi Tasarım ve Kodlama (2007)

Sistemde bölüm ve anabilimdalları kendi sayfalarını kendileri yönetebilmektedir. Ayrıca akademik personel de kendi CV sini güncelleyebilmektedir. Fakültenin sitesine ulaşmak için lütfen tıklayınız.