‘Uygulama pazarının yüzde 65’ini ele geçirebilir’

Apple, geçtiğimiz hafta tanıttığı iPhone 5’in kullanacağı iOS 6’yı dün yayımladı. Araştırma şirketi IHS iSuppli, yeni işletim sistemiyle gelen uygulamalar ve iPhone 5’ten beklenen büyük satış rakamıyla, AppStore’un 2012 sonunda 4.9 milyar dolarlık bir gelire ulaşbileceğini belirtti.

IHS iSuppli, şehirlerin üzerinde kuş bakışı gezinebileceğiniz Maps ve dijital biletlerinizi kontrol edebileceğiniz Passbook uygulamalarıyla, AppStore satışlarının 2012’de geçtiğimiz yıla oranla yüzde 70 artabileceğini ifade etti. Apple, 2011’de AppStore’dan 2.9 milyar dolar gelir elde etti. Eğer IHS iSuppli’in tahminleri tutarsa, Apple aynı zamanda küresel uygulama pazarının yüzde 65’ine sahip olacak.

İKİ ÖNEMLİ SİLAH
IHS iSuppli, Apple’ın uygulama piyasasındaki en önemli iki kozunun Maps ve Passbook olduğunu belirtti. Şirketin yayımladığı raporda, “Bugüne kadar, Apple’ın iOS ekosistemi uygulamalar, dijital müzik ve film gibi görsel hizmetlere odaklandı… Ancak iOS 6 güncellemesiyle, Apple uygulamalarını lokasyon ve finansal-işlemler içeriklerine yönellti. Maps ve Passbook, uygulama geliştiriciler için uygulama piyasasında yaşanan gerçek-dünya yayılımında dönüm noktaları olabilir. Bu uygulamalar ayrıca AppStore’un 2012’de büyümesine yardımcı olacak” ifadesi yer aldı.

Haberin devamı için:

http://www.ntvmsnbc.com/id/25383725/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir